Jdi na obsah Jdi na menu
 


) Suroviny

   

Hornictví patří k velmi výdělečným činnostem v runescape a v kombinaci s kovářstvím (smith) se tato síla mnoho násobně umocní. V 1. levelu můžeme nanejvýš těžit měď a cín (Copper a Tin), ale od 15. levelu pak to jsou mnohem užitečnější suroviny, jako je železo, uhlí a další. Uhlí patří k velmi cenným surovinám, neboť jejich spotřeba obrovská, proto je v tomto světě velmi žádaným artiklem, jeho cena se pohybuje okolo 150 za kus.

Železo sice není tak žádané, ale jeho význam je poměrně velký. Rychlé se obnovuje, tudíž se hodí pro získávání XP do Mining a kombinace s uhlím můžeme vyrábět ocel.

Stříbro a zlato jsou šperkářské suroviny, slouží k výrobě náhrdelníků, prstenů a jiné. Ze stříbra se vyrábí tiary (čelenka) a holy symbol (přívěšek).

Mithril a adamant patří k cenným nerostům. Cena mithrilu se pohybuje okolo 250-300 za kus a adamant 900-1000 za kus.

Poslední surovinou jsou Runite Ore, na tohle už potřebujete 85. level. Ve freesvětě se vyskytuje v nebezpečných oblastech zvané Wildrness, kde vás mohou jiní hráči zabít, proto není snadné je získat. Má extrémní spotřebu uhlí, ale produkty z této suroviny jsou velmi drahé.

Speciální surovinou v v této hře jsou Rune Essence, postačí vám 1. level v těžbě. Abyste to mohli těžit, tak potřebujete splnit quest Rune Mysterious. Po splnění se budete moci teleportovat (například od prodejce run Aubury ve Varrocku) do essence dolu, kde si můžete tuto surovinu vytěžit. Slouží k výrobě run.

 b) Krumpáče

 

Základním vybavením horníka je krumpáč. V počátcích si musíte vystačit s bronzovým, který sice není nic moc, ale lepší než nic. Při postupu v dalším levelu v mining se vám zpřístupní další krumpáče, jako jsou mithrilové, adamantové nebo nejlepší runové (cena: 32000). Lepší krumpáče vám urychlí těžbu surovin. Krumpáče prodává obchodník Numrof v trpasličím dole  (dwarven mine ), ve městě Faladoru a samozřejmě je i opravuje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář